logo-fina77l-07

برند های برتر

یک فرصت طلایی برای خرید لوازم خانگی در بلک فرایدی سال 1402. دیگه لازم نیست از خونتون بیرون بیاین و برای خرید لوازم منزلتون هزینه رفت آمد بدین و وقت ارزشمندتون، تو ترافیک از دست بره. امسال انتخاب سنتر در بلک فرایدی براتون غوغا کرده که علاوه بر تخفیفات خاص و ویژه ای که رو همه محصولات گذاشته ارسال سفارشتون هم به سراسر کشور رایگان در نظر گرفته. اینجوری شما دو بار سود میکنین، هم کالای مورد نظرتون رو زیر قیمت میخرین و هم دیگه هزینه ارسال و جابجایی نمیدین. پیشنهاد میکنم این فرصت طلایی رو از دست ندین چون ممکنه دیگه تکرار نشه.

جمعهٔ سیاه (Black Friday) یا حراج جمعه در آمریکا روز بعد از روز شکرگزاری است که عملاً آخرین جمعهٔ ماه نوامبر به‌شمار رفته و آغاز آیین خرید برای کریسمس حساب می‌شود. در واقع جمعهٔ سیاه، یک روز تعطیل نیست، اما اکثر شرکت‌ها این اجازه را به کارکنان خود می‌دهند که این روز را مرخصی گرفته و به خرید سال نو بپردازند. سال‌ها است که این روز، شلوغ‌ترین روز برای فروشنده‌ها است. هر چند آمریکای شمالی محل اصلی رخداد این سنت است، اما همچون بسیاری از سنت‌های دیگر این منطقه، این سنت نیز به کشورهای دیگر سرایت کرده‌ است. این روز به قدری اهمیت دارد که فروشگاه‌ها پیش از ساعت ۴ صبح کار خود را آغاز کرده و مردم از همان زمان برای خرید به فروشگاه هجوم می‌آورند و باید تا پیش از آغاز شب خرید کرده باشند.

ایران یکی از کشورهایی است که بلک فرایدی یا جمعه سیاه را وارد فرهنگ خود کرده است. دقیق و به طور مشخص نمی‌توان گفت که اولین کسی که بلک فرایدی را در ایران اجرا کرد چه کسی بود. اما چند سالی می‌شود که بسیاری از فروشگاه‌ها، به‌ویژه فروشگاه‌های آنلاین، جمعه سیاه را برگزار کرده و روی اجناس خود تخفیف می‌زنند.